Česká židovská hudební kultura
Dnes, tj. 23. 6. 2009 se od 16h do 18.30 uskuteční kolokvium na téma Česká židovská hudební kultura v meziválečném a poválečném období a její vliv na českou soudobou hudební tvorbu.
V 19h projekce dokumentárního filmu „Terezín vypadá jako lázeňské město“, Festival pořádá Česká kultura, s.o. ve spolupráci s Městem Terezín, Památníkem Terezín, Rakouským kulturním forem v Marseille, Francouzským institutem v Praze a Rakouským kulturním forem v Praze.
Přednášející:
Michel Pastore (ředitel Festivalu zakázané hudby Marseille)
Jan Páleníček (předseda sdružení Česká kultura)
Vlasta Reittererová (hudební vědec a publicista)
Sylvie Bodorová (hudební skladatelka)
Mgr. Eva Herrmannová (bývalá ředitelka opery Národního divadla)
Předmětem diskuse na letošním meetingu je stále živé téma „Česká židovská hudební kultura v meziválečném a poválečném období a její vliv na českou soudobou tvorbu“. Rádi bychom alespoň jednou za rok, v průběhu Festivalu zakázané hudby Terezín vzdali hold skladatelům, jakými byli V. Ullmann, P. Haas, G. Klein, E. Schulhoff, K. Berman, R. Karel, H. Krása, a věnovali jeden den diskuzi o nich samých s jejich mimořádným přínosem současné hudební kultuře. Můžeme se zde setkat jak s vynikajícími skladateli soudobé hudby, tak s významnými badateli a hudebními vědci.
Tlumočníci do českého jazyka zajištěni během celého mítinku.
Francouzský institutu, Štěpánská 35, Praha 1
21.6. V. Ullemann opera /Pád Antikristův/, Terezín
28.6. Komorní koncert, Terezín
Autobusová doprava zajištěna.
Celý program Festivalu naleznete na www.fzht.cz